#785

Mapa 1. vojenského měření Čech a Moravy ze 2. poloviny 18. století

#785

mapy a místopis
141 zobrazení
30 000 Kč
26. 5. 2022 18:00

osmibarevná čistokresba, ruční papír
stav
na papíře skvrny, mírně poškozeno
57 x 86
1764-1783

mapa tereziánského katastru zhotovená mezi lety 1764-1768 v rámci Prvního vojenského mapování (též Josefské měření) nebo 1780-1783 (rektifikace, II. vojenské mapování, kompletní zmapování RU monarchie) Královskou kartografickou službou v měřítku 1 : 28800 nebo 1 : 24400 dle krokování (případně koňmo), na papíře patrné drobné vpichy (vyměřování) na obvodu mapovaného území, místy vodotisky (značení papíru), provedeno ručně tzv. osmibarevnou čistokresbou (ofic. termín pro mapy 1. vojen. měření), kde zelená vyznačuje lesy, žlutá cesty, šedá stráně atd.