technika | olej, plátno |
rozměr | 31 x 31 cm |
stav díla | vzadu popsáno, vzadu razítko - certifikát od TOAAC Sàrl - Australian Dream Space, potvrzující, že dílo je originálem aboriginského umělce. Rosemary Bird Petyarre se narodila na počátku padesátých let v Atneltye na stanici Utopia v severním australském teritoriu. Je neteří slavného domorodé umělkyně Emily Kame Kngwarreye. Jako jedna z prvních žen stála v čele hnutí Aboriginal art v Utopii. Původně vyráběla batiková díla, stejně jako mnoho ženských umělkyň. Později se díky povzbuzení od své tety Emily Kame Kngwarreye přesunula k malbě. Ve svých obrazech se vrací k tomu, co dobře zná - půdě, léčivým rostlinám, keřům, původní australské fauně. Vypráví příběhy přejeté od předků a předávané převážně v ženské linii. |
Obřad země
Rosemary Petyarre se narodila v roce 1961 v Utopii, severovýchodně od Alice Springs, Northern Territory.
Studovala tradiční techniky výroby batiky a později začala malovat akrylem na plátno.
Byla známá svými obrazy, do kterých zapojovala tradiční ikonografii a realistické prvky, s důrazem na témata jako bush medicine, yam dreaming a bodypainting.
Její práce odráží důležité ženské příběhy a znalost jejího domorodého prostředí. Rosemary je sestrou slavného domorodého umělce Greenie Purvis Petyarre. Informace o jejím úmrtí není k dispozici.