zachovalost | na malbě i rámu oděrky |
technika | olej, karton |
rozměr | 47 x 71 cm |
signatura | sign. PD A. Augusta |
stav díla | tato malba se vyznačuje umnou prací se světlem poučenou impresionismem |
autor | 1891 - 1940 |
Antonín Augusta, český malíř narozený v roce 1891, zanechal v uměleckém světě výraznou stopu. Žil v Praze na Vinohradech v Mánesově ulici.
Po studiu na pražské průmyslové škole a na Akademii výtvarných umění pod vedením profesora Ottenfelda se Antonín Augusta rozhodl rozšířit své umělecké obzory a vydal se do Alžíru, kde studoval na místní malířské škole. Následně pokračoval ve studiu v Londýně a Paříži, což bylo pro jeho tvorbu klíčové, ačkoliv ho výrazně ovlivnilo i jeho cestování.
Antonín Augusta prožil řadu let ve Francii, kde se věnoval malbě krajin v různých částech země. Maloval krásu Normandie, pobřeží Atlantiku a pohledy na Pyreneje. Jeho umělecký výraz reflektoval různorodé scenérie a atmosféru těchto míst. Během svých cest si vytvořil jedinečný pohled na svět a promítl ho do své malby.
Antonín Augusta zemřel v roce 1940.