#4

Antonín Augusta
(1891 – 1940)

Podzimní topoly

Antonín Augusta
#4

Antonín Augusta
(1891 – 1940)

Podzimní topoly

306 zobrazení
4 000 Kč
28. 5. 2020 21:00

na malbě i rámu oděrky
olej, karton
47 x 71 cm
sign. PD A. Augusta
tato malba se vyznačuje umnou prací se světlem poučenou impresionismem
1891 - 1940

Podzimní topoly

Antonín Augusta, český malíř narozený v roce 1891, zanechal v uměleckém světě výraznou stopu. Žil v Praze na Vinohradech v Mánesově ulici.

Po studiu na pražské průmyslové škole a na Akademii výtvarných umění pod vedením profesora Ottenfelda se Antonín Augusta rozhodl rozšířit své umělecké obzory a vydal se do Alžíru, kde studoval na místní malířské škole. Následně pokračoval ve studiu v Londýně a Paříži, což bylo pro jeho tvorbu klíčové, ačkoliv ho výrazně ovlivnilo i jeho cestování.

Antonín Augusta prožil řadu let ve Francii, kde se věnoval malbě krajin v různých částech země. Maloval krásu Normandie, pobřeží Atlantiku a pohledy na Pyreneje. Jeho umělecký výraz reflektoval různorodé scenérie a atmosféru těchto míst. Během svých cest si vytvořil jedinečný pohled na svět a promítl ho do své malby.

Antonín Augusta zemřel v roce 1940.