#452

Miroslav Hucek
(1934)

Lidský obličej

Miroslav Hucek
#452

Miroslav Hucek
(1934)

Lidský obličej

Mladý scět ročník 1969
248 zobrazení
400 Kč
18. 10. 2018 18:00

fotografie
30,3 x 20,3 cm
značeno na zadní straně autorským razítkem
provenience
Mladý svět ročník 1969
1934
popis
MS 24/6

Lidský obličej

Miroslav Hucek, původním jménem Miroslav Hocek, se narodil 18. listopadu 1934 v Malackách na Slovensku. Byl českým fotografem, který se věnoval především dokumentární a reklamní fotografii.

S fotografováním začal v roce 1953. Poté, co v roce 1957 začal studovat filmovou fotografii na FAMU, ale studium nedokončil a pracoval jako asistent kamery v Československé televizi do roku 1962.

Mezi lety 1960 a 1975 pracoval jako fotoreportér pro časopis Mladý svět. Po nuceném odchodu z redakce se stal nezávislým fotografem a věnoval se především reklamní fotografii a volné tvorbě, která se zaměřovala na portréty lidí a scény z jejich každodenního života. Jeho práce byly publikovány ve formě cyklů a některé z nich byly také vydány knižně, například "Takoví jsme byli", "Vesnice", "Jak chutná polibek", "Všude žijí lidé", "U nás ve Zbraslavi" a "Cesta za snem". Jeho tvorbu ovlivnili světoví fotografové jako Edward Steichen, Henri Cartier-Bresson a Eugene Smith.

Miroslav Hucek vystavoval svá díla od roku 1959 a jeho fotografie jsou zastoupeny ve veřejných i soukromých sbírkách.

Zemřel 29. ledna 2013.