technika | akvarel, papír |
rozměr | 62 x 44 cm |
rok | 1982 |
signatura | sign. PD Pitrmann |
stav díla | rám, na zadní straně štítek Dílo ČFVU s popisem |
autor | 1911 - 1986 |
Z mé vlasti
Alois Pitrmann byl český malíř, grafik a sochař. Narodil se 21. srpna 1911 v Lounech. Studoval malbu na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů J. Loukoty a J. Obrovského v letech 1936 až 1939.
Pitrmann byl známý především jako krajinář a portrétista. Jeho tvorba zahrnovala i spirituální umění, kresbu, ilustrace a sochařství. Jeho díla jsou součástí sbírek několika významných galerií a institucí v České republice, včetně Galerie hlavního města Prahy. Mimo Českou republiku jsou jeho práce zastoupeny ve státních galeriích v Drážďanech, Budapešti a Mnichově, a také v Tate Gallery v Londýně, Musée des Beaux-Arts v Lyonu, Museo del Prado v Madridu a Bibliothèque Nationale v Paříži.
Zemřel 23. května 1986 v Praze.