#16

Antonín Homolka
(1909 – 1964)

Stavení u jezu

Antonín Homolka
#16

Antonín Homolka
(1909 – 1964)

Stavení u jezu

446 zobrazení
2 000 Kč
19. 3. 2020 18:00

olej, plátno
50 x 77 cm
1944
sign. PD Ant. Homolka 44
1909 - 1964

Stavení u jezu

Antonín Homolka, akademický malíř, se narodil 20. července 1909 v Jílovicích. Kvůli finančním obtížím ve své rodině nemohl studovat, a proto se vyučil retušérem hlubotisku v pražské tiskárně Václava Neuberta, kde poté také pracoval. Ve večerních kursech se začal zdokonalovat v kresbě. Po cestě do Itálie, kde byl nadšený z tamního umění, se rozhodl opustit práci v tiskárně a přihlásil se na Umělecko-průmyslovou školu.

Mezi lety 1930 a 1933 studoval na této škole pod vedením Jaroslava Bendy a poté přešel na Akademii výtvarných umění, kde studoval od roku 1933 do roku 1938 pod vedením T. F. Šimona. Kvůli neshodám s profesorem byl nucen dokončit studia u Viléma Nowaka.

Zemřel 17. února 1964.