#82

Podobizna muže - Ilja Jefimovič Repin

#82

498 zobrazení
600 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
21. 1. 2020 19:00
1. eAukce
1. eAukce

bez poškození
Olej fixovaný na desce
50x37 cm
Vpravo dole
chybí
Ilja Jefimovič Repin

Ilja Jefimovič Repin, signováno s přípisem a datováno 1917. Jeden z nejslavnějších ruských malířů, představitelů realistické školy, byl za svého života velice uznáván, což dokazuje i členství v rakouském spolku Secession nebo v České akademii císaře Františka Josefa. Dílo je malováno v realistickém duchu a i v tomto případě se Repinovi prostřednictvím plastického barevného vrstvení podařilo mistrně zachytit psychickou hloubku.

Původní  nákupní štítek Národní Galerie k odkoupení díla pro Národní galerii verso.

Pravost ověřena soudním znalcem MgA Halatou - písemný posudek přiložen.

Odhadní cena 1,5 - 2,000 000 Kč