zachovalost | bez poškození |
technika | Olej fixovaný na desce |
rozměr | 50x37 cm |
signatura | Vpravo dole |
rám | chybí |
autor | Ilja Jefimovič Repin |
Ilja Jefimovič Repin, signováno s přípisem a datováno 1917. Jeden z nejslavnějších ruských malířů, představitelů realistické školy, byl za svého života velice uznáván, což dokazuje i členství v rakouském spolku Secession nebo v České akademii císaře Františka Josefa. Dílo je malováno v realistickém duchu a i v tomto případě se Repinovi prostřednictvím plastického barevného vrstvení podařilo mistrně zachytit psychickou hloubku.
Původní nákupní štítek Národní Galerie k odkoupení díla pro Národní galerii verso.
Pravost ověřena soudním znalcem MgA Halatou - písemný posudek přiložen.
Odhadní cena 1,5 - 2,000 000 Kč