1301_Prezentované plátno je nebývale poutavou, mistrně pojatou prací, jež učaruje jemně modelovanými tělesnými křivkami dívky. Křehce modelovaný ženský akt je vynikající ukázkou poetického období 30. let, fáze na trhu raritně se objevující, a díky tomu i sběratelsky nejatraktivnější. Olej, plátno, rozměry 67x52 cm, signováno vlevo dole, 1938, rámováno. Děkujeme PhDr. Mgr. M.Zachařovi a MgA D.Halatovi za ověření autenticity díla.