#52

Franz von Lenbach
(1836 – 1904)

mistrovská kopie či studie

Franz von Lenbach - mistrovská kopie či studie
#52

Franz von Lenbach
(1836 – 1904)

mistrovská kopie či studie

388 zobrazení
25 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
24. 2. 2021 19:00

1296_Mistrovská práce v provedení kopie či studie k jednomu z nejslavnějším středoevropským umělcům a pro svou vysokou společenskou prestiž a životní styl nazývaném „knížetem malířů“. Lenbach po sobě zanechal portréty prominentů, jako byli oba němečtí císaři Vilém I. a Vilém II., rakouský František Josef I., papež Lev XIII. a především kancléř Otto von Bismarck, s nímž se přátelil a jehož portrétoval mnohokrát. Do rytířského stavu byl povýšen v roce 1882. Toto vynikkající nesignované plátno s monumentálními rozměry 71x100cm, nesignováno. Pravděpodobně kopie nebo studie k obrazu Der Hirtenknabe - Pasáček, který je vystaven ve Galerii v Mnichově.