#76

Chu Teh-Chun

Chu Teh-Chun
Chu Teh-Chun
Chu Teh-Chun
Chu Teh-Chun
Chu Teh-Chun
Chu Teh-Chun
#76

Chu Teh-Chun

373 zobrazení
300 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
24. 2. 2021 19:00
7. eAukce
7. eAukce

1355_Tento na českém trhu vyjímečný obraz charakterizuje spojení dvou kultur - východní a západní. V roce 1955 se Chu usadil natrvalo v Paříži. Autor si vědomě pohrává s bohatými barvami západního malířství a smyslnou brilantností předmětu, osvojuje si západní techniku hlavně díky své zkušenosti s čínskou tradicí, podle níž malba i akt psaní vycházejí ze stejného poetického impulsu. V jeho ruce štětec znovu objevuje tmavý lesk svého povrchu a osvětluje ho vizionářskými odlesky a zářícími body lesku. Sladění pomalosti a narušení, rychlosti a plynulosti, linie štětce vyjadřují tekoucí vodu, konzumují oheň, zadržují vzduch a rozptylují vzduch. Jeho jazyk je přímý a impulzivní, pramenící ze samotné aplikace malby; ale malíř reguluje své vyjadřovací pole, aby přesně určil a využil svého potenciálu. Volba pěti prvků, které jsou nezbytné pro konstituci přírody podle čínské koncepce vesmíru jsou: dřevo, země, voda, kov a oheň. Tato hymna na přírodu je však také poctou Beethovenově symfonii č. 9, kterou Chu Teh-Chun rád poslouchal, když maloval. „Podle umělce„ hudba vyjadřuje také barvy, tóny v hudebním smyslu i v obrazovém smyslu “. V této dynamické kompozici, která přechází z jasné do tmavé, dominují různé odstíny zelené, žluté a červené, které vytvářejí energickou, hlubokou, bublající a zvučnou povahu. Olej plátno, velikost 59,50 x 49,50 cm , signováno v pravo dole , datováno 1985 . Pozn. dílo nabídnuto do aukce ve Francii - ARTCURIAL,Paříž.