#153

George Alan SWANSON (1908-1968) - Akt (velký formát)

#153

1 limit
258 zobrazení
15 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
19. 4. 2023 19:00
XXV. Jarní aukce umění
XXV. Jarní aukce umění

4702 Mužský akt, signovano vlevo dole „G. Swanson“, kolem roku 1940, kombinovaná technika na papíře, 45 x 28 cm. Rámováno.

ODHADNÍ CENA: 50.000 Kč–70.000 Kč

Mužský akt od amerického umělce George Alana Swansona zobrazuje mladou mužskou postavu v postoji stojícího bokem k divákovi.

Swansonova použití barev v této malbě je jemné, s omezenou paletou tlumených zemitéch tónů, zdůrazňující hladkou, světlou kůži postavy. Umělec používá škálu tahů štětce a textur, od tenkých vlnitých linií po tlustší, což vytváří pocit hloubky a trojrozměrnosti postavy.

Kompozice malby se zaměřuje na mužskou formu, s minimem pozadí či kontextu. To umožňuje divákovi soustředit se na fyzickou krásu a gracióznost postavy, zatímco evokuje pocit kontemplace a introspekce.

Celkově je Mužský akt silným a citlivým zpodobněním mužské formy, ukazující Swansonovu zručnost jak v oblasti formy, tak barev a jeho schopnost zachytit krásu a složitost lidského těla.