#166

Otto Placht
(1962)

Silnice

Placht Otto - Silnice
Placht Otto - Silnice
Placht Otto - Silnice
Placht Otto - Silnice
Placht Otto - Silnice
#166

Otto Placht
(1962)

Silnice

3 limity
329 zobrazení
32 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
19. 4. 2023 19:00

3862 Olejomalba na plátně, 60 x 80 cm, nerámováno, signováno verso Otto Placht, datováno 2009.

ODHADNÍ CENA: 20.000 - 40.000 Kč

Otto Placht se narodil 31. října 1962 v Praze.

V 80. letech se věnoval expresionistické malbě a ve své tvorbě se snažil o výtvarné zmapování chaosu a teorie fraktálů. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1982–1988 a poté v letech 1990–1993 pracoval jako asistent v Ateliéru monumentální tvorby pod vedením Jiřího Načeradského.

Jeho umělecká kariéra se dramaticky změnila po cestě do peruánského města Pucallpa v roce 1993. Tato zkušenost silně ovlivnila jeho tvorbu, která se začala inspirovat výtvarným projevem domorodých obyvatel džungle a exotickým prostředím amazonského pralesa. Později se oženil s dívkou z peruánského indiánského kmene Šipibó.

Otto Placht střídavě pobývá v Peru a v pražských Strašnicích. Je synem české lékařky Radany Königové.