#185

Oldřich Homoláč
(1872 – 1957)

Zátiší s rybou

Homoláč Oldřich - Zátiší s rybou
#185

Oldřich Homoláč
(1872 – 1957)

Zátiší s rybou

148 zobrazení
20 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
19. 4. 2023 19:00

3795 Olejomalba na plátně fixované na kartonu, 52 x 65 cm, signováno vpravo nahoře, kolem roku 1920, rámováno, rám poškozen.

ODHADNÍ CENA: 30.000 Kč - 50.000 Kč

Oldřich Homoláč se narodil 20. ledna 1872 v Nymburce a studoval na pražské malířské akademii.
Během své kariéry podnikl studijní cesty do Mnichova a Paříže. Byl známý jako akademický malíř a středoškolský profesor, který používal různé techniky malby. Po ukončení vojenské služby se stal učitelem na vinohradské reálce a později na Uměleckoprůmyslové škole v Praze.
Zemřel 8. listopadu 1957 v Praze a byl pohřben na hřbitově Malvazinky.