technika | olej na plátně |
rozměr | 58 x 48 cm |
signatura | vlevo dole |
rám | rámováno |
datum narození | 1890-1956 |
olej na plátně, 58 x 48 cm, signováno: vlevo dole, rámováno
František Václav Süsser se narodil 28. února 1890 ve Vídni.
Studoval uměleckou školu v této městě, kde se specializoval na kresbu. Po absolvování vojenské služby se přestěhoval na Moravu, kde působil jako profesor na Vyšší průmyslové škole textilní v Brně. Roku 1924 se stal profesorem na nově založené Škole uměleckých řemesel v Brně, kde se zaměřoval na figurální kreslení a zdůrazňoval důležitost lineárního obrysu.
Süsser byl také aktivním členem brněnské výtvarné scény, kde se podílel na založení Skupiny výtvarných umělců v Brně, která prosazovala moderní umělecké směry.
Zemřel 26. října 1956.