#25

František Süsser
(1890 – 1956)

Portrét umělcova syna

Süsser František Václav - Portrét umělcova syna
#25

František Süsser
(1890 – 1956)

Portrét umělcova syna

1 limit
93 zobrazení
4 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
21. 11. 2023 20:00

olej na plátně
58 x 48 cm
vlevo dole
rámováno
datum narození
1890-1956

olej na plátně, 58 x 48 cm, signováno: vlevo dole, rámováno

František Václav Süsser se narodil 28. února 1890 ve Vídni.

Studoval uměleckou školu v této městě, kde se specializoval na kresbu. Po absolvování vojenské služby se přestěhoval na Moravu, kde působil jako profesor na Vyšší průmyslové škole textilní v Brně. Roku 1924 se stal profesorem na nově založené Škole uměleckých řemesel v Brně, kde se zaměřoval na figurální kreslení a zdůrazňoval důležitost lineárního obrysu.

Süsser byl také aktivním členem brněnské výtvarné scény, kde se podílel na založení Skupiny výtvarných umělců v Brně, která prosazovala moderní umělecké směry.

Zemřel 26. října 1956.