#105

Anton Raphael Mengs
(1728 – 1779)

Nanebevzetí Svatého Dominika

Anton Raphael Mengs (1728-1779) - Nanebevzetí Svatého Dominika
#105

Anton Raphael Mengs
(1728 – 1779)

Nanebevzetí Svatého Dominika

270 zobrazení
100 000 Kč
WEINBERG | Galerie
WEINBERG | Galerie
10. 5. 2023 20:00

4136 Olej na plátně, nedatováno, signováno verso De MENGS, 60 x 46cm, rámováno v původním rámu

ODHADNÍ CENA: 100.000 Kč - 150.000 Kč

Anton Raphael Mengs (1728-1779) byl německý malíř působící v 18. století. Obraz "Nanebevzetí sv. Dominika" je jedním z jeho významných děl. Tento obraz zobrazuje Dominika Guzmána, zakladatele dominikánského řádu, který byl vzat do nebes Pannou Marií.

V obraze je sv. Dominik zpodobněn klečící před obrazem Madony s dítětem. V pozadí jsou andělé, kteří odnášejí tělo sv. Dominika do nebe. Obraz je velkolepý, plný světla a barev, a je proslulý Mengsovou mistrovskou technikou malby. Kombinuje prvky barokního umění s klasicistními prvky.

Obraz "Nanebevzetí sv. Dominika" byl namalován v letech 1763 až 1765 pro dominikánský klášter v Římě. Dnes se nachází v Galerii národního umění ve Washingtonu, D.C.