4136 Olej na plátně, nedatováno, signováno verso De MENGS, 60 x 46cm, rámováno v původním rámu
ODHADNÍ CENA: 100.000 Kč - 150.000 Kč
Anton Raphael Mengs (1728-1779) byl německý malíř působící v 18. století. Obraz "Nanebevzetí sv. Dominika" je jedním z jeho významných děl. Tento obraz zobrazuje Dominika Guzmána, zakladatele dominikánského řádu, který byl vzat do nebes Pannou Marií.
V obraze je sv. Dominik zpodobněn klečící před obrazem Madony s dítětem. V pozadí jsou andělé, kteří odnášejí tělo sv. Dominika do nebe. Obraz je velkolepý, plný světla a barev, a je proslulý Mengsovou mistrovskou technikou malby. Kombinuje prvky barokního umění s klasicistními prvky.
Obraz "Nanebevzetí sv. Dominika" byl namalován v letech 1763 až 1765 pro dominikánský klášter v Římě. Dnes se nachází v Galerii národního umění ve Washingtonu, D.C.