1183 Olej na plátně, nedatováno, signováno vpravo dole, 110 x 131 cm, rámováno. Dílo pochází ze sbírky Michala Horáčka.
ODHADNÍ CENA: 100.000 - 120.000 Kč
Obraz "Jen oranžová" od Zdeňka Šorfa je olejomalba na plátno, která se skládá pouze z odstínů oranžové barvy. Celý obraz je ponořen do bohatého a sytého odstínu oranžové barvy, který vytváří dojem tepla, světla a energie. V textuře obrazu jsou patrné řídké a svislé tahy štětcem, které dodávají dojem pohybu a světla. Obraz "Jen oranžová" vyniká svojí minimalistickou a jednoduchou koncepcí, která však dokáže evokovat silné emocionální reakce a působení na diváka.
Zdeněk Šorf je významným malířem, který se prosadil nejen na domácí umělecké scéně, ale také v zahraničí, zejména ve Spojených státech, kde strávil delší dobu a kam se rád vracel. Jeho práce je často zařazována do kategorie Nové Figurace, což je styl spojený s groteskností. V jeho obrazech najdeme širokou škálu témat, často inspirovaných přírodou - krajiny, plody, stromy, ale také antropomorfní zvířata a surrealistické prvky.
Šorf upřednostňuje velké formáty pláten, které často překračují tradiční rámec a směřují k architektonickému rozměru. V některých dílech využívá písmena (Lettrismus) a surrealismus, ačkoli zachovává alegorický až pohádkový charakter. Svými obrazy reaguje kriticky na etické problémy současné civilizace a snaží se zdůraznit potřebu humanizace našeho prostředí.
Jeho díla jsou součástí soukromých sbírek mnoha významných osobností po celém světě, včetně amerického herce Petera Falka, Serge Borensteina, Jiřího Stopky, Benke Aikella, Maxe Skaly a mnoha dalších.