#400

RELIKVIÁŘ

RELIKVIÁŘ
RELIKVIÁŘ
RELIKVIÁŘ
RELIKVIÁŘ
#400

RELIKVIÁŘ

varia, nábytek
449 zobrazení
95 000 Kč
Aukční dům Zezula, s.r.o.
Aukční dům Zezula, s.r.o.
17. 5. 2021 19:30

Itálie, 16.-19. stol. Corpus Christi, minuciózní řezba v červeném korálu (d. 15 cm), jehož přirozeného tvaru mistrně využívá k prohloubení naléhavosti výrazu. Spolu s nápisem INRI a lebkou se zkříženými hnáty adjustováno na dracounové podložce v dřevěném rámu, doplněno korálkovými aplikami lístků do podoby stromu života. Uloženo v zaskleném architektonickém rámu z mořeného dřeva intarzovaného gravírovanou a černěnou kostí a želvovinou, 36x46,5 cm. Rám neorenesanční (19. stol.), relikviář pravděpodobně z konce 18. století využívá zřejmě samostatně dochovanou podstatně starší řezbu Krista. Stav restaurováno.