rozměr | 50 x 70 cm |
autor | 1889 - 1962 |
olej/karton, signováno vlevo dole V. Kozák, lehce poškozený rám
Václav Kozák se narodil 25. července 1889 v Kolíně. Byl malířem krajinářem.
Studoval soukromě v malířské škole Ferdinanda Engelmüllera v Praze a následně pokračoval ve studiích v Mnichově a ve Vídni. Své práce souborně vystavoval ve městech jako Vídeň, Praha, Pardubice, Kutná Hora a Chrudim. Václav Kozák se specializoval na krajinomalbu a jeho díla byla prezentována na různých výstavách v České republice.
Zemřel v roce 1969.