technika | sklo černé, barevně malované |
rozměr | váza - výška 20,5 cm, miska výška 5,5 cm, průměr 12 cm |
rok | 1989 |
1989, váza - model č. 21422/82001, signováno, miska - model č. 21422/50618, značeno štítkem, Crystalex Nový Bor
Vladimír Jelínek se narodil 5. února 1934 ve vesnici Žižice, nedaleko města Slaného. Již během studia na gymnáziu ve Slaném projevil zájem o výtvarné umění. Poté pokračoval ve studiu na sklářské škole v Kamenickém Šenově, kde začal rozvíjet své dovednosti. Následně absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde studoval v ateliéru profesora Josefa Kaplického.
Od roku 1958 se aktivně věnoval sklářské tvorbě, stávaje se významnou osobností v oboru jak v oblasti užitého, tak volného umění. Kromě sklářské tvorby se také zabýval malířstvím a grafikou. V současnosti žije v Praze a v Ledcích u Slaného, kde má svůj ateliér. Je otcem dcery Báry.