#174

Vladimír Jelínek
(1934 – 2023)

Váza a miska

Vladimír Jelínek (1934 - 2023) - Váza a miska
#174

Vladimír Jelínek
(1934 – 2023)

Váza a miska

Modern glass
22 zobrazení
Vyvolávací cena
5 500 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
Pro limitování se přihlašte

sklo černé, barevně malované
váza - výška 20,5 cm, miska výška 5,5 cm, průměr 12 cm
1989

1989, váza - model č. 21422/82001, signováno, miska - model č. 21422/50618, značeno štítkem, Crystalex Nový Bor

Vladimír Jelínek se narodil 5. února 1934 ve vesnici Žižice, nedaleko města Slaného. Již během studia na gymnáziu ve Slaném projevil zájem o výtvarné umění. Poté pokračoval ve studiu na sklářské škole v Kamenickém Šenově, kde začal rozvíjet své dovednosti. Následně absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde studoval v ateliéru profesora Josefa Kaplického.

Od roku 1958 se aktivně věnoval sklářské tvorbě, stávaje se významnou osobností v oboru jak v oblasti užitého, tak volného umění. Kromě sklářské tvorby se také zabýval malířstvím a grafikou. V současnosti žije v Praze a v Ledcích u Slaného, kde má svůj ateliér. Je otcem dcery Báry.