19. století, obecný kov, zlacený, průměr 46 mm, ciferník smaltovaný s arabskými číslicemi, mosazné ručičky, vřetenový krok, stroj gravírovaný s rytým číslem 1853, zadní plášť gravírovaný, klíček ve tvaru revolveru s řetízkem z obecného kovu, v chodu, bez záruky přesnosti chodu a dlouhodobé funkčnosti