Francie, 2. čtvrtina 19. století, 750/1000, v. btto 38,50 g, průměr 42 mm, dvouplašťové, vnitřní plášť zlatý, ciferník stříbřený gilošovaný excentrický, ocelové černé ručičky, válečkový krok, vnitřní plášť značen N 1969 Verité Aiguilles Passage des Panoramas N14 a Paris, okraj a zadní strana zdobena ornamentálním smaltem, APÚ, lehce poškozený smalt a pouzdro, nepůvodní klíček, v chodu, bez záruky přesnosti chodu a dlouhodobé funkčnosti