#23

Jan Mácha
(1926 – 1984)

Benátky

Jan Mácha (1926 - 1984) - Benátky
#23

Jan Mácha
(1926 – 1984)

Benátky

Drawings and Graphics
13 zobrazení
Vyvolávací cena
2 000 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
Pro limitování se přihlašte

51 x 72 cm
1960

1960, barevná litografie/papír, číslováno 5/70, signováno vpravo dole tužkou J. Mácha 60, sklo, rám

Jan Mácha, malíř a grafik, se narodil v roce 1926 a zemřel v roce 1984.

V letech 1943 až 1945 studoval na Státní grafické škole v Praze u profesora Františka Nachtigala a poté pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1945 až 1949, kde měl za učitele profesora Vladimíra Silovského.

Během svého života se Jan Mácha věnoval malbě, užité grafice a také knižní ilustraci.