#9

Alfréd Kubín
(1877 – 1959)

Vlci a kůň

Alfréd Kubín (1877 - 1959) - Vlci a kůň
#9

Alfréd Kubín
(1877 – 1959)

Vlci a kůň

Drawings and Graphics
1 limit
47 zobrazení
Aktuální cena
5 000 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Pro limitování se přihlašte

33 x 26 cm
1934

1934, litografie/papír, signováno v tisku AK1934 a tužkou vpravo dole Kubin, pasparta, sklo, rám

Alfred Kubin se narodil 10. dubna 1877 v Litoměřicích, Rakousko-Uhersko.

Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Salcburku v letech 1891–1892 a poté se učil fotografem v Klagenfurtu v letech 1892–1896. Pokračoval ve studiu kresby na Akademii výtvarných umění v Mnichově v letech 1898–1901.

Byl známý jako rakouský expresionistický grafik, ilustrátor a spisovatel. Používal různé techniky, včetně kresby a grafiky.

Alfred Kubin zemřel 20. srpna 1959 v Zwickledtu, Rakousko.