#44

Biedermeierová lithyalinová číše

#44

Glass
1 limit
561 zobrazení
39 000 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 25 000 Kč
20. 5. 2021 19:00

v. 12 cm
1830 - 1835

kolem 1830 - 1835, tmavě zelené průsvitné sklo vstvené zvětle zeleným lithyalinem, probrušované fazety, bohatě malováno zlatem, Harrachovské sklárny, rafinace Friedrich Egermann, Nový Bor, zlacení lehce otřeno, restaurované zlacení na hrdle, ref.: Glanz und Farbe, Samlung Ch. Kuhn. Vídeň, 2009, str. 148 - tvarem i výzdobou podobná číše