#1

Ferdinand Kotvald
(1898 – 1980)

Bruslaři na rybníce

Ferdinand Kotvald (1898 - 1980) - Bruslaři na rybníce
#1

Ferdinand Kotvald
(1898 – 1980)

Bruslaři na rybníce

6 limitů
455 zobrazení
13 000 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
24. 6. 2021 19:00

olej/sololit, 15,5 x 22 cm, sign. vpravo dole F. Kotvald, rám

Ferdinand Kotvald se narodil 24. května 1898 ve Vyškově na Hané. Po absolvování studií doma i v zahraničí, včetně pobytu v Paříži, Itálii a Jugoslávii, poprvé vystavoval na výstavě Nesdružených v "Mánesu" v Praze. Později se prezentoval na členských výstavách Umělecké besedy v Praze.

Ferdinand Kotvald měl svou první soubornou výstavu v Topičově salonu v Praze a další v Lázních Poděbradech a v Městském průmyslovém muzeu v Hradci Králové. Od roku 1930 se věnoval výhradně malířství a byl ovlivněn styly Vincenta van Gogha a Oskara Kokoschky. Jeho obrazy jsou součástí sbírek ministerstva školství, galerie města Prahy, Zlínské galerie, Národní banky v Praze a nacházejí se také ve sbírkách soukromých kolekcionářů. Ferdinand Kotvald přispěl k českému výtvarnému umění svým osobitým pohledem a stylem inspirovaným moderními proudy první poloviny 20. století.

Zemřel v roce 1980 v Praze.