#4

Josef Konečný
(1907 – 1996)

Podzimní kytice ve váze

Josef Konečný (1909 - 1989) - Podzimní kytice ve váze
#4

Josef Konečný
(1907 – 1996)

Podzimní kytice ve váze

3 limity
410 zobrazení
3 500 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
24. 6. 2021 19:00

olej/plátno, 70 x 60 cm, sign. vlevo dole J. Konečný, lehce poškozený rám

Josef Konečný byl malíř narozený 20. dubna 1907 v Kameničné. Studoval uměleckou školu v Brně a Akademii výtvarných umění v Praze, kde měl za učitele významné umělce jako byli Süsser, Nejedlý a Nechleba. Účastnil se výstav v různých městech. Jeho tvorba zahrnovala portréty, květinová zátiší, folklórní a venkovské motivy.

Zemřel v roce 1996.