technika | na huti provedené jednotlivé segmenty ztavované do kompaktního tvaru na formu |
rozměr | 13 x 66 x 39 cm |
rok | 2000 |
autor | 1953 |
2000, unikát, autorská práce, signováno a datováno. Inspirace Afrikou je v barevnosti obyvatel ale také v pestrosti oblečení. Pevný střed vytvořený na formu je odkazem na kultury etnika Dogoni (Mali), jejichž osídlení mělo již ráz architektonického členění. Základ pro tento objekt byl vytvořen ve sklářské huti sklárny Osvětlovací sklo, Teplice. (3)