#192

Stanislav Honzík ml. - Mísa Africa

#192

Modern glass
93 zobrazení
25 000 Kč
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
ArtKabinet Zíka spol. s r.o.
30. 9. 2021 19:00

na huti provedené jednotlivé segmenty ztavované do kompaktního tvaru na formu
13 x 66 x 39 cm
2000
1953

2000, unikát, autorská práce, signováno a datováno. Inspirace Afrikou je v barevnosti obyvatel ale také v pestrosti oblečení. Pevný střed vytvořený na formu je odkazem na kultury etnika Dogoni (Mali), jejichž osídlení mělo již ráz architektonického členění. Základ pro tento objekt byl vytvořen ve sklářské huti sklárny Osvětlovací sklo, Teplice. (3)