banner

8. eAukce 100 + 100 ArtKabinet

Aukce obrazů, grafiky, starožitností, historického a moderního skla
Online v 19:00

100 položek obrazů, kreseb, grafiky, starožitností a historického skla

100 položek moderního skla

Doporučené

Item image
Konečná cena:
43 000 Kč
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
kolem 1945, tuž/papír, monogramováno vlevo dole tužkou J.J., pasparta, sklo, rám
Item image
Konečná cena:
58 000 Kč
Vyvolávací cena:
40 000 Kč
olej/plátno, signováno vpravo dole Ant. Hudeček, rám
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
návrh kolem 1904, keramika, modrá žíhaná glazura, válcový, nahoru se zúžující tvar, dvě trojúhelníková ucha, měděná a zlacená galvanoplastická montáž ve tvaru listů akantu, zhotoveno Merkelbach & Wick, Grenzhausen, Westerwälder Neukeramik, vtlačená značka, vtlačené číslo modelu 2055, zlacení lehce otřeno
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
60 000 Kč
návrh tvaru 1904, návrh dekoru 1905 - 1906, výr. číslo Com. 1090/160, zhotoveno sklárna Lötz Witwe, Klášterský Mlýn, sklo čiré, šikmo opticky žebrované, povrch irizován, na dně řezaný monogram MK lit.: Mergl J., kol., Das Böhmische Glas 1700 - 1950, Band IV., str. 83. č. kat. IV.126, bar. obr. shodné vázy
Item image
Konečná cena:
35 000 Kč
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
kolem 1970, provedení ÚUŘ sklárna Škrdlovice, brousil pravděpodobně Jaroslav Svoboda, neautorsky označeno rytím F. Vízner - J. Svoboda - 1970 Lit.: prodejní katalog Bohemia glass Škrdlovice, vydal Glassexport Liberec, 1974, bar. foto podobné vázy s číslem 730211; konzultováno s Idou Víznerovou, dcerou autora(1)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
návrh 70. léta, zhotoveno v 90. letech ve sklárně Beránek, Škrdlovice, neautorsky označeno rytím 16/96 Libensky (1)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
38 000 Kč
70. léta 20. století, unikát, autorská práce, signováno prof. Jan Černý (1)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
32 000 Kč
1982, unikát, autorská práce, signováno a datováno R. Roubíček 82, provedl sklářský mistr Josef Rozinek (1911-1992) ve sklárně Hantich, Nový Bor. Srov.: ADLEROVÁ, Alena. Sklo: Miluše Roubíčková, René Roubíček. London: The Studio glass gallery, 1999, s. 124-131 (2)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
65 000 Kč
1993, unikát, autorská práce, signováno Eliáš 93 (1)
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
150 000 Kč
2022, unikát, autorská práce, signováno Procházka 2022, Provenience: Ateliér autora (1)