Prodejce | Aukční dům Korunní |
Two Graces at the airport, olej na plátně 70x50, sig. PD. Robert Cook, britský malíř narozený v Londýně v roce 1952.
Od mládí tíhl k umění, hlavně malbě a sochařství, od deseti let soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v
samostudiu a kopírování slavných mistrů.
Ve studiích pokračoval na Royal College of Art v letech 1974 až 1979.
Jeho umělecký vývoj byl dlouhý a Robert Cook prošel mnoha uměleckými směry, od francouzského impresionismu, neoimpresionismu, faivismu, kubismu, surrealismu a abstraktního malířství.
Nakonec se ve své práci vrátil ke svému kubismu, kterému vdechl
svůj osobní styl. Jeho tématy jsou hlavně napůl oblečené ženy
doprovázené kavalírky v oblecích.
Jeho díla jsou načasována na třicátá až padesátá léta minulého století s jemu vlastní noblesou. Robert Cook vystavoval svou práci v Evropě (Anglie, Německo, Francie, Nizozemsko) a v USA a Kanadě. Pak v Jižní Americe / Kolumbie, Brazílie / Jeho díla jsou ve sbírkách po celém větě, kde milovníci kubismu oceňují jeho styl, smysl pro detail a arvu jeho děl, zejména v Jižní Americe, jsou uneseni jeho barvou a Robert Cook je velmi populární v těchto zemích.