#139

Josef Lada
(1887 – 1957)

Vánoce - Štědrý den

Lada Josef (1887-1957)
#139

Josef Lada
(1887 – 1957)

Vánoce - Štědrý den

grafické práce
515 zobrazení
45 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
20. 12. 2020 11:00

"Vánoce - Štědrý den" velká barevná litografie, signováno v desce, datováno 1948, stav odpovídá stáří, nově adjustováno. Kresby s vánočními a velikonočními zvyky patří mezi to nejkrásnější, co Lada vytvořil. Část byla vydána jako litografie a část tištěna sítotiskem pro potřeby škol, obdobně byly vydány „Velikonoce“ ___93 x 65 (103 x 74) cm ___O AUTOROVI: Lada Josef (1887-1957) Vynikající český malíř, kreslíř, ilustrátor, karikaturista, spisovatel, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, vyučil se knihařem, navštěvoval večerní kurzy kreslení na UMPRUM v Praze, kam byl později přijat k řádnému studiu, avšak z finančních důvodů školu po roce opustil a věnoval se samostatné výtvarné činnosti.

Josef Lada zemřel 14. prosince 1957 v Praze.