#21

Sedací souprava ve stylu vídeňské secese

#21

Furniture and lighting
1 limit
494 zobrazení
18 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
Vyvolávací cena: 18 000 Kč
5. 12. 2021 11:00

HL
PORTIOS & FIX WIEN

dřevěná konstrukce zdobená barevnou intarzií, sedáky a zadní opěrky čalouněné, potah plyšový s květinovým dekorem, boční opěrky vyplněné tyčkami. Na spodní straně lavice značeno výrobcem PORTOIS & FIX WIEN (firma založena 1881). Přibližně z let 1900-1910. Plyšová textilie je zpracována v secesním stylu. Tvarově stejné zakončení předních noh, prohnutí zadních noh a vrchní části opěradel je uplatněno u židle vytvořené podle návrhu Roberta Fixe (1877-1945) ve Vídni kolem roku 1900 (viz https://www.patrick-kovacs.at/en/archive/objects/seatings/chair-robert-fix.html) Celá souprava je v nebývale zachovalém stavu a velmi reprezentativní. ___V sestavě: 1x lavice na 4 vysokých nožkách, výška 86 cm, délka 111 cm, hloubka 58 cm, 2x křesílko na vysokých nožkách, výška 84 cm, délka 62 cm, hloubka 56 cm.