banner

133. Aukce starožitností, šperků a umění

Stodolní 8 v 11:00

Výtvarné umění a starožitnosti

aukce proběhne v neděli 5.12.2021 od 11:00h v hotelu Brioni, Stodolní ulice, OSTRAVA

dle platných vládních nařízení

Doporučené

Item image
Konečná cena:
18 000 Kč
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
dřevěná konstrukce zdobená barevnou intarzií, sedáky a zadní opěrky čalouněné, potah plyšový s květinovým dekorem, boční opěrky vyplněné tyčkami. Na spodní straně lavice značeno výrobcem PORTOIS & FIX WIEN (firma založena 1881). Přibližně z let 1900-1910. Plyšová textilie je zpracována v secesním stylu. Tvarově stejné zakončení předních noh, prohnutí zadních noh a vrchní části opěradel je uplatněno u židle vytvořené podle návrhu Roberta Fixe (1877-1945) ve Vídni kolem roku 1900 (viz https://www.patrick-kovacs.at/en/archive/objects/seatings/chair-robert-fix.html) | Celá souprava je v nebývale zachovalém stavu a velmi reprezentativní. ___V sestavě: | 1x lavice na 4 vysokých nožkách, výška 86 cm, délka 111 cm, hloubka 58 cm, | 2x křesílko na vysokých nožkách, výška 84 cm, délka 62 cm, hloubka 56 cm.
Item image
Konečná cena:
1 300 Kč
Vyvolávací cena:
1 300 Kč
sklo hutní, čiré, bezbarvé, při okraji modré, uprostřed přecházející do tyrkysové, zdobené plasticky skleněným nálepem. ___Výška 17,5 cm, délka 42,5 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
230 000 Kč
"U brodu - Z francouzského venkova" olej na dřevěné desce (sestává se ze dvou částí), signováno vpravo dole V BROŽÍK. Dle přiloženého znaleckého posudku lze dané dílo zařadit do druhé poloviny osmdesátých let 19. století. V nabízeném obraze Brožík zachytil kravičku s mladým býčkem napájejícím se u brodu v popředí, v pozadí se nachází větrný mlýn. Je to jedna z variant podobných krajinných kompozicí s dobytkem, které autor namaloval v různých formátech na plátně nebo na dřevě. Dr. Blažíčková - Horová v přiloženém posudku konstatuje, že "Také předložená scenerie patří ke zdařilým pracím Václava Brožíka z oblasti venkovských námětů." ___56 x 68 (78 x 91) cm ___Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové ___O AUTOROVI: Brožík Václav (1851-1901) studium na pražské a drážďanské akademii, Brožík byl členem výtvarné generace Národního divadla, v roce 1884 obdržel v Paříži kříž Čestné legie, stal se jejím důstojníkem, dále byl členem francouzské akademie, členem České akademie věd a umění atd. Jeho komorní krajinářské práce jsou Tomanem zasazovány do roku 1899.
Item image
Konečná cena:
750 Kč
Vyvolávací cena:
500 Kč
stříbro, rytý florální dekor a monogram OH, značeno lotovou puncovní značkou 13 lotů, kolem poloviny 19. století. ___Ryzost stříbra 812/1000, hmotnost 31,16 g, délka 15 cm
Item image
Konečná cena:
14 500 Kč
Vyvolávací cena:
900 Kč
porcelán bílý, jemný modrý rostlinný dekor a zlacení, vyzlaceny i vnitřky šálků a tvarovaná ouška, značeno modře pod glazurou tištěným štítem s korunou a nápisem Wien (WIEN AUGARTEN). Styl ART DECO. ___V sestavě: | 1x konvička, výška 16 cm, | 1x cukřenka výška 9,5 cm, | 1x mléčenka výška 7,5 cm, | 6x šálek výška 5 cm, | 6x podšálek
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
19 000 Kč
porcelán bíle glazovaný s barevnými náměty z vojenského života a s německými texty psanými švabachem. Na vrcholu víčka je plastikami pruského vojáka, lev s korunkou na pantu. Datováno 1904-1906, původní - originální, vzácně se vyskytující. Ve dně je průsvitka s motivem vojáka a jeho milé na okraji městečka. ___Výška 30,5 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
66 000 Kč
"Věčný neklid" z cyklu "Severské krajiny" olej na plátně, signováno vpravo nahoře GÖTTLICH, datováno 2000, vzadu autorský štítek. ___120 x 95 (125 x 100) cm ___O AUTOROVI: Göttlich Miroslav (1954-) Sochař, malíř, grafik, studoval na AVU v Praze sochařství a malbu, zabývá se portrétní plastikou a realizacemi do architektury, člen SVUT Jihovýchodní Moravy, vystavoval na autorských a kolektivních výstavách, jeho tvorba je zastoupena v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí - USA, Austrálie, Itálie, Francie, Německo, Rakousko. V prosinci roku 2004 proběhla rozsáhlá výstava olejomaleb a trojrozměrných koláží - asambláží ve zlínském kulturním institutu Alternativa, výstava představila průřez umělcovou tvorbou od počátků v sedmdesátých letech do současnosti.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
150 000 Kč
"Lehké spočinutí" olej na plátně, signováno v pravém dolním rohu FKF, datováno 1999, vzadu na plátně uvedeno jméno autora, název, technika, velikost, datace a číslo 34. Výjimečná práce z konce minulého století. ___115 x 115 (118,5 x 118,5) cm
Item image
Konečná cena:
2 000 Kč
Vyvolávací cena:
800 Kč
"Děvče s jablkem" barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou EMIL KOTRBA, datováno 1965, číslováno 20/20. Název tužkou vlevo dole. Pasparta, sklo, rám. ___Ve výřezu 49 x 38 (70 x 54,5) cm ___O AUTOROVI: Kotrba Emil (1912-1983) Malíř, grafik, ilustrátor, studia na ŠUŘ v Brně u Dillingera a na pražské akademii v grafické speciálce u profesora T.F. Šimona, známý v Evropě jako vynikající malíř, grafik a kreslíř koní a námětů z dostihového prostředí.
Item image
Konečná cena:
100 000 Kč
Vyvolávací cena:
85 000 Kč
"Cestou z kostela" olej na plátně, signováno vlevo dole - podpis schován pod rámem, datováno 1875. Na širokém zlaceném rámu je mosazný štítek s údaji o autorovi STEPHAN LEOP. 1826-1890. ___47,5 x 72 (59,5 x 84) cm