konec limitování 26. 06. 2021 17:00
datum aukce 26. 06. 2021 18:00
45
3
aktuální cena: žádné nabídky
vyvolávací cena: 48 000 CZK

134. Alexander Archipenko (1887 - 1964)

Žena česající si vlasy - Ukrajinsko-americký sochař a grafik, představitel avantgardy, nejčastěji řazený ke kubismu. Nabízená plastika je jeho ikonickým dílem. Bronz s modrou patinou na mramorovém podstavci. Pozdější odlitek. Sbírka slovenského sběratele, který plastiku dovezl v 90. letech z USA do bývalého Československa. Angl. "Woman Combing her Hair", německy "Frau, ihr Haar kämmend".

technika Bronz
rozměr Výška 64,5 cm (bronz 58,2 cm, mramor 6,3 cm)
rok Návrh z r. 1915, pozdější otisk
signatura Signováno na plintě "Archipenko 1915"
stav díla Dobrý stav
provenience Soukromá sbírka