"Krojovaná dívka při polní práci - okrajování řepy" impresionistický akvarel a kvaš, signováno vlevo dole F BEZDĚK, datováno 1935, adjustováno v paspartě a rámu, zaskleno. Práce malíře ceněného převážně za folklórní témata ze života na Slovácku. Mimořádná cenová nabídka. 28 x 42 (50,5 x 61) cm
Bezděk František: Ilustrátor, kreslíř, malíř, autodidakt, vyučený malíř dekorací. Navštěvoval kurzy kresby u Františka Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně. V jeho díle je zastoupena i malba krajiny s náměty čerpanými převážně z okolí Uherského Ostrohu, či zpracování různých námětů z pobytu doma i v zahraničí, avšak dominantní u něj byla tvorba národopisná figurální ze slováckého prostředí. Byl označován jako malíř slováckého lidu.
František Bezděk byl výrazný akademický malíř ze Slovácka, kreslíř a ilustrátor. Narodil se v roce 1906 v Uherském Ostrohu. Jeho umělecká tvorba je pevně spojena s jeho rodným Slováckem, které zobrazil v různých podobách.
V jeho obrazech lze spatřit všední i sváteční události jako kroniku místního života. Jeho díla reflektují okouzlující prostotu a jadrnost Slovácka. Bezděk se často věnoval malbě koní a koňských spřežení, veselkám nebo tancovačkám při hudbě. Jeho obrazy představují nejen vizuální záznam, ale také citový a atmosférický výraz specifického regionu.
Zemřel v roce 1983.