#245

August Xaver Karl Ritter von Pettenkofen
(1822 – 1889)

Krávy na pastvě

Carl Ritter von Dombrowski (1872-1951)
#245

(1822 – 1889)

Krávy na pastvě

524 zobrazení
75 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

"Krávy na pastvě" velký mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole CARL VON DOMBROWSKI, kolem roku 1910. MONUMELTÁLNÍ reprezentativní práce nesporné galerijní hodnoty. 137,5 x 178 (150,5 x 190) cm Carl Ritter von Dombrowski: Malíř zvířat a lovecké tématiky. Studoval na akademiích ve Vídni a Mnichově. Od roku 1919 žil v Mnichově. Malířkou a ilustrátorkou byla i jeho manželka Käthe Olshausen-Schönberger. Bratr Robert byl ornitolog, bratr Ernst publikoval řadu knih s loveckou tématikou, otec Raoul se profesně věnoval lesnictví a psal povídky s loveckou tématikou.

August Xaver Karl Ritter von Pettenkofen se narodil 10. května 1822 ve Vídni. Byl rakouským malířem a grafikem, jehož umělecká kariéra byla poznamenána v období Biedermeieru.

Pettenkofen získal své výtvarné vzdělání na Akademii výtvarných umění ve Vídni, kde byl žákem profesorů Leopolda Kuppelwiesera a Franze Eybla. Tyto zkušenosti mu poskytly pevný základ a ovlivnily jeho umělecký styl.

Jeho dílo je charakterizováno jako portrétista a žánrový malíř, což je typické pro období Biedermeieru, které se vyznačovalo důrazem na domácí scény a intimní momenty každodenního života. Pettenkofenova technika a styl se projevovaly především v jeho schopnosti zachytit atmosféru a emotivní náladu v portrétních obrazech.

August Xaver Karl Ritter von Pettenkofen zemřel 21. března 1889 ve Vídni, kde strávil většinu svého života a kde se také formovala a rozvíjela jeho umělecká tvorba.