dřevo, dýha kořenice, vyřezaná figurka ručně malovaná, uvnitř zásobník a skrytý mechanismus uváděný do pohybu stlačením mosazné páčky. Vespod nápis "Zákonem chráněno", první polovina min. století. Velmi dobrý stav, vyjma ulomeného kšiltu, plně funkční. Po stlačení páčky se rozevře víčko nad cigaretami, panáček se skloní a vybere cigaretu. Vztyčí se i s cigaretou, víčko se znovu sklopí. Luxusní Art Deco provedení. Zaoblené hrany schránky jsou rovněž ozdobně dýhované, vnitřní zásobník na cigarety je částečně z leštěného dřeva. Nádherný sběratelský kousek, který se na trhu prakticky nevyskytuje. ___Samotná kazeta 8,5 x 15 x 3,5 cm, výška figurky 10 cm