banner

107. aukce starožitností, obrazů a umění

Jílová 2 v 18:00

Jílová 2, Brno

23. 7. 2020 v 18:00

živě na livebid.cz

Doporučené

Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
dřevo, dýha kořenice, vyřezaná figurka ručně malovaná, uvnitř zásobník a skrytý mechanismus uváděný do pohybu stlačením mosazné páčky. Vespod nápis "Zákonem chráněno", první polovina min. století. Velmi dobrý stav, vyjma ulomeného kšiltu, plně funkční. Po stlačení páčky se rozevře víčko nad cigaretami, panáček se skloní a vybere cigaretu. Vztyčí se i s cigaretou, víčko se znovu sklopí. Luxusní Art Deco provedení. Zaoblené hrany schránky jsou rovněž ozdobně dýhované, vnitřní zásobník na cigarety je částečně z leštěného dřeva. Nádherný sběratelský kousek, který se na trhu prakticky nevyskytuje. ___Samotná kazeta 8,5 x 15 x 3,5 cm, výška figurky 10 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
95 000 Kč
"Dívka s jablkem" kombinovaná technika, práce JOSEFA KRAUERA, kolem roku 1940. Při horním okraji drobná poškození malby. Vynikající velká práce Josefa Krauera z jeho pozůstalosti. ___102 x 72 (106 x 76) cm ___O AUTOROVI: Krauer Josef (1927-1990) Malíř, grafik, restaurátor, v letech 1948-1951 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, maloval kulisy a navrhoval kostýmy pro barrandovské ateliéry, přispíval do časopisu Mladý svět, věnoval se i literatuře a numerologii. Přátelil se s mnoha známými osobnostmi své doby, byl přítelem Jana Zrzavého, Hrabala, Boudníka. Jeho pozůstalost v devadesátých letech vzbudila pozornost a byla rozprodána především do zahraničí, zejména do Švýcarska, jeho práce zakoupily např. Galerie moderního umění v New Yorku, Bruselu, atd. Výstavu "Josef Krauer: Výběr z pozůstalosti" uspořádala galerie VLTAVÍN ve dnech 17.6.2003 - 13.6.2003. | Informace o autorovi jsou uvedeny v publikaci: SAJVERA, Bohuslav. Osobnosti Uhlířskojanovicka. Vyd. 1. Uhlířské Janovice: Město Uhlířské Janovice, 2006, s. 47.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
190 000 Kč
"Abstraktní kompozice v červené" olej na plátně, signováno vlevo dole VESELÝ, datováno 1967. Vynikající práce významného představitele českého informelu, konceptuálního umělce a pedagoga. ___65 x 92 (66 x 93) cm ___O AUTOROVI: Veselý Aleš (1935-2015) Sochař, malíř, kreslíř, konceptuální umělec, pedagog. Studia na AVU v Praze, stipendia: International Sculpture Center Fellowship ve Washingtonu D.C. (1986), Arts Link Fellowship pro práci ve Fabric Workshopu ve Philadelphii (1993) a Pollock-Krasner Foundation New York (1995). Koncem 50. let představitel českého informelu. Autor monumentálních objektů, realizace prací pro veřejné prostory v ČR i v zahraničí. Zastoupen ve sbírkách mnoha tuzemských i zahraničních galerií včetně Albertiny ve Vídni, Centre Georges Pompidou v Paříži, The Solomon Guggenheim Museum New York City a v mnoha dalších.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
95 000 Kč
"Bohatá kytice ve váze" olej na plátně, signováno vpravo LIN. PROCHÁZKOVÁ, datováno 1923. Reprezentativní práce, výrazné barevné řešení včetně vzorování na pozadí. ___70 x 88 (91 x 108) cm ___O AUTOROVI: Procházková Linka (1884-1960) Česká malířka rozená Scheithauerová. Studovala krátce na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, potom soukromě v ateliéru výtvarné školy malíře a grafika Karla Reisnera, kde se setkávala s mladými výtvarníky, včetně budoucího manžela Antonína Procházky, později členy skupiny OSMA. Již v roce 1908 se zúčastnila druhé výstavy OSMY. Na studijní cestě v Berlíně se znovu setkala s Antonínem Procházkou, do Prahy se vrátili jako manželé. Spolu získali GRAND PRIX v Paříži 1937.
Item image
Konečná cena:
12 000 Kč
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
pochromovaný kov. Stojan tvořen šesti pruty nahoře ohnutými a zakončenými háčky na zavěšení. Kruhová základna kryta plastem v barvě slonové kosti. Neznačeno, návrh Diego Valenti, výrobce firma VALENTI, CUSAGO - MILANO, Itálie. Dle dostupných zdrojů 60. léta min. století. Výroba i v 80. letech, ale v mírně pozměněném provedení. ___Výška 161 cm, průměr základny 35 cm, průměr horní části cca 47 cm
Item image
Konečná cena:
50 000 Kč
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
dřevo celoplošně zlacené, boky a dveře prosklené, na zadní stěně zrcadlo, tři skleněné police. Zdobeno festony, na vrcholu řezba květinového koše se stuhami. Kolem poloviny 19. století. Ve vrcholu a dole schází část řezby. ___Cca 190 x 65 x 38 cm
Item image
Konečná cena:
5 800 Kč
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
"Adam a Eva" suchá jehla na ručním papíře, tužkou nápis pour feliciter 1984 a signatura A. BRUNOVSKÝ. Na složce rukou psaná poznámka Ing. Štefana, že se jedná o Brunovského vlastní PF 1984. Publikováno v monografii ALBÍN BRUNOVSKÝ (autor Ľudmila Peterajová), 1. vydání 1985, 1990 Tatran (Bratislava), strana 138. I zde uvedeno, že se jedná o PF 1984, rok vzniku 1983. | List pochází z rozsáhlé sbírky Ing. Josefa Štefana, který byl od roku 1962 předsedou sekce grafiky a krásné knihy Klubu přátel výtvarného umění v Brně. Ten byl ustaven v roce 1961 jako pobočka pražské organizace a součást podniku Dílo - Český fond výtvarného umění. ___Tisková plocha 12,5 x 10, list 19 x 13,3 pasparta 33 x 22,5 cm ___O AUTOROVI: Brunovský Albín (1935-1997) Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia na střední škole uměleckého průmyslu v Bratislavě a na vysoké škole výtvarného umění u prof. Hložníka, ilustroval více než 100 knih, navrhoval bankovky, maloval rozměrná plátna, řada výstav doma i v zahraničí, zastoupen mimo jiné v Národní Galerii Praha, Art Institut of Chicago, Albertinum Vídeň, laureát grafických bienále v Brně, Banské Bystrici, Malborku, Krakově, Lipsku, Varně a dalších místech, významný slovenský malíř a grafik.
Item image
Konečná cena:
4 100 Kč
Vyvolávací cena:
1 600 Kč
porcelán barevně glazovaný, tištěná značka KARL ENS VOLKSTEDT PORZELLAN, první polovina minulého století. ___Výška 15 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
4 900 Kč
sklo v neobvyklé petrolejově modrozelené barvě leštěné a matované, plastický dekor vlaštovek v letu, jemná secesní lazura. Patrně váza typu Barolac sklárny Josepha Inwalda. Vzácný kus v neobvyklé barvě, kvalitní sbírkový kus. Zajímavá práce vycházející ze slavných prací René Laliqua. Joseph Inwald byl známý stylizací svých výrobků podle René Laliqua. Dle dostupných informací byl tento typ určen pro vývoz do Anglie a to pro obchodní dům John Jenkins & Sons, časově byl zařazen do období 30. - 40. let minulého století. ___Výška 13 cm, průměr 13 cm
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
řezba ve dřevě, nesignováno, autor neurčen. Mimořádná řezbářská práce z druhé poloviny 20. století. ___Výška cca 42 cm, šířka cca 31 cm, hloubka cca 29 cm