#110

Cecilie Marková
(1911 – 1998)

Bez názvu

Marková Cecilie
#110

Cecilie Marková
(1911 – 1998)

Bez názvu

101-150
341 zobrazení
26 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
21. 10. 2018 13:30

1970
sign. LD monogram C. M. 4. 10, 1970
olej, deska
50 x 35 cm
1911 - 1998

Bez názvu

Cecilie Marková, narozena v roce 1911 v Kyjově, byla vyučenou modistkou a vedoucí prodejny oděvů. Její kreslířská tvorba byla iniciována silnými zážitky ze spiritismu v roce 1938. Po náhlém ovdovění v roce 1940 až do své smrti se stala kresba pro Cecilii Markovou prostředkem komunikace s nepřítomnou blízkou bytostí a zároveň podstatným smyslem jejího života.

V jejích uměleckých dílech, zahrnujících kresby, pastely, akvarely a olejomalby, lze nalézt imaginativní přeludná květenství, labyrinty, medijní portréty, astrální krajiny a kosmické erupce. Tyto prvky tvoří bohatý obsah její tvorby, která reflektuje její osobní zkušenosti a duchovní hledání. Cecilie Marková vytvářela výtvarná díla, která měla hluboký vztah k nadpřirozenému a neviditelnému světu.

Zemřela v roce 1998 v Kyjově.