#113

František Zdeněk Eberl
(1887 – 1962)

Dáma v baru

Eberl František Zdeněk
#113

František Zdeněk Eberl
(1887 – 1962)

Dáma v baru

101 - 150
566 zobrazení
180 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 180 000 Kč
24. 2. 2019 13:30

sign. LD FZ. Eberl.
olej, plátno
73,5 x 60,5 cm

Dáma v baru

František Zdeněk Eberl se narodil 25. června 1888 v Praze.

Studoval na pražské akademii v letech 1903-1904. Rok poté pokračoval ve studiích v Mnichově, Amsterdamu a od roku 1912 v Paříži. Vystavoval i během války a v lednu roku 1915 prezentoval ve dvoře Národního domu na Smíchově soubor svých 50 obrazů ve prospěch vdov a sirotků po vojácích z války.

Zemřel 8. října 1962.