Popis | na rubu štítek s popisem díla, odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D., vystaveno: Galerie Barreiro, Paříž, 1929; Galerie Barreiro, Paříž, 1932; Musée de Montmartre, Paříž, 1987 |
LP | kolem 1929 |
Signováno | sign. LD F. Eberl |
Technika | olej, plátno |
Rozměr | 60 x 74 cm |
Na divanu (Akt zezadu)
František Zdeněk Eberl se narodil 25. června 1888 v Praze.
Studoval na pražské akademii v letech 1903-1904. Rok poté pokračoval ve studiích v Mnichově, Amsterdamu a od roku 1912 v Paříži. Vystavoval i během války a v lednu roku 1915 prezentoval ve dvoře Národního domu na Smíchově soubor svých 50 obrazů ve prospěch vdov a sirotků po vojácích z války.
Zemřel 8. října 1962.