#94

Josef Ullmann
(1870 – 1922)

Předjaří

ULLMANN Josef (1870 - 1922)
ULLMANN Josef (1870 - 1922)
ULLMANN Josef (1870 - 1922)
ULLMANN Josef (1870 - 1922)
ULLMANN Josef (1870 - 1922)
#94

Josef Ullmann
(1870 – 1922)

Předjaří

10 limitů
784 zobrazení
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
5. 5. 2020 19:00

Předjaří, olej na kartoun, 48x63 cm, sign. LD ULLMANN

Josef Ullmann, narozený 13. června 1870 v Nekmíři, byl význačný český malíř a krajinář. Ačkoli začal svou kariéru jako úředník ve Škodově továrně v Plzni, jeho výjimečné výtvarné schopnosti si všiml ředitel továrny a doporučil ho k studiu výtvarného umění v Mnichově. Po nějakém čase stráveném na mnichovské malířské Akademii se vrátil do Prahy, kde pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění pod vedením Juliana Mařáka. Ullmann byl známý jako jeden z průkopníků impresionismu v českém umění. Ve svém díle byl ovlivněn krajinářskou secesí a styl chittussovske krajinářské malby. Po roce 1910 začal přijímat principy impresionistické malby a adaptoval je do svého vlastního stylu. Jeho díla byla často prezentována na výstavách různých uměleckých společností a na konci první světové války dosáhl vrcholu své kariéry. I přes kontroverzi, kterou zažil v roce 1911, zůstala jeho díla vysoce ceněna a dnes se nacházejí ve sbírkách po celém světě. Bohužel, Ullmannova kariéra byla krátká, zemřel v Praze 31. května 1922 ve věku 51 let. Je pohřben na Vinohradském hřbitově v Praze.