#40

Julius Reichel
(1981)

Žlutá hlava

Julius Reichel (1981)
#40

Julius Reichel
(1981)

Žlutá hlava

Painting / drawing
300 zobrazení
2. 4. 2023 17:00

signatura CZ
signováno
technika CZ
kombinovaná technika
rozměry CZ
195 x 150 cm
zachovalost CZ
perfektní
rok /year
2022
další info CZ
dar autora

Žlutá hlava

Julius Reichel, narozený v roce 1981 v Kaplicích, žije a pracuje v Praze. Po vyhoštění z Akademie výtvarných umění v Praze absolvoval na UMPRUM ateliér Intermediální konfrontace Jiřího Davida. Paradoxně se v roce 2023 na Akademii výtvarných umění v Praze vrátil, tentokrát jako profesor.

Reichel se zaměřuje na intermediální umění, zabývá se tvorbou objektů a malbou, přičemž přistupuje k malířskému plátnu netradičně. Pro něj není malířské plátno pouze definovanou a uzavřenou plochou, ale spíše východiskem pro rozvíjení potenciálu tohoto média.

Ve své práci Reichel překračuje fyzické i mentální hranice malířského plátna. V jediném obrazovém záznamu vrství několik perspektiv a lineárních myšlenkových toků, vytvářejících prolínání informací z různých sfér jeho vnímání reality a vnímaných podnětů. Jeho díla spojuje určitý schematismus, který se stává jeho autorským rukopisem, i když často dešifrování obsahu může být nemožné. Hravost Reichelových prací upoutává pozornost a nutí diváka přemýšlet nad sdělením autora. Jeho nejednoznačné čtení zároveň vyvolává neklid a vyvádí diváka ze stereotypních očekávání spojených s malbou.