technika | fotografie 44475 |
rozměr | 21 x 30 cm |
signatura | sign. PD Alan Pajer |
nerámováno
Alan Pajer, narozený 12. července 1948 v Děčíně a žijící v Praze, je fotograf se zaměřením převážně na portrétní fotografii. Po studiích na grafické škole absolvoval postgraduální studium pro fotoreportéry na Filmové akademii múzických umění (FAMU).
Pajer začal svou kariéru jako portrétní fotograf v družstvu Fotografia a od roku 1989 pracoval jako nezávislý fotograf. Během své kariéry spolupracoval s prezidentskou kanceláří Václava Havla.
Jeho práce zahrnuje užitou fotografii, ale ve své volné tvůrčí činnosti se věnuje především portrétní fotografii. Získal řadu ocenění na výstavách a soutěžích, včetně prestižních cen jako je World Press Photo a Czech Press Photo.