1930
Olej, plátno
121 x 100 cm
Vlevo dole 'Emil Fleischmann'
Malba velkorysého formátu s motivem ženy a dvou chlapců v kyjovských krojích. Neobyčejně detailní malba představuje dobový záznam oděvní tradice staršího kyjovského kroje z období první republiky.