#191

IVAN OUHEL 1945 - KOMPOZICE

IVAN OUHEL 1945 - KOMPOZICE
IVAN OUHEL 1945 - KOMPOZICE
IVAN OUHEL 1945 - KOMPOZICE
#191

IVAN OUHEL 1945 - KOMPOZICE

7 limitů
538 zobrazení
27 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
30. 3. 2021 16:00

2. polovina 20. století Olej, překližka 25 x 20 cm Vlevo dole 'I. Ouhel' Tvorba Ivana Ouhela je neodmyslitelnou součástí českého umění posledních desetiletí. Autorovy snivé krajiny na pomezí symbolismu a expresionismu náleží do linie české lyrické abstrakce. Ouhel směřuje pod povrch krajiny, jeho pohled se upírá do spodních vrstev země. Ivan Ouhel studoval na AVU (1968–1974) v ateliéru prof. Karla Součka a na výtvarnou scénu nastoupil v 70. letech, jeho tvorba však dalece přesáhla generační rozměr. Od roku 1975 vystavuje doma i v zahraničí. V letech 1984 a 1988 vystavoval na Bienále v Benátkách. Od roku 1988 je členem volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece, od roku 1992 členem Umělecké besedy. V roce 2009 mu vyšla čtyřdílná monografie, která byla nominována na grafický počin roku. Zastoupen je v mnoha sbírkách uměleckých institucí i soukromých. Autenticita díla potvrzena autorem.