Rozměry | 179 x 90 x 50 cm |
Další info | 1. polovina 18. století
střední Evropa
Ořech, javorová kořenice, pálená hruška, mosaz |
Impozantní barokní tabernákl s precizně zpracovanou jemnou intarzií z pálené hrušky vytvářející volutové barokní ornamenty. Ve spodní části tabernáklu je pět šuplíků, v horní části odklápěcí deska, pro kterou jsou určeny vysouvací držáky, nad ní dvířka, uvnitř kterých se nachází soustava šesti šuplíků a poliček, v centru s uzamykatelnými dvířky. Kování spolu s viditelnými panty v horní polovině tabernáklu s precizním rytím. Kvalitou zpracování se nepochybně jedná o unikátní kus nábytku určený pro prestižní klientelu té doby. Restaurováno.