1. polovina 20. století
Olej, překližka
90 x 73 cm
Vpravo dole 'L. Šíma'
Akademický malíř Ladislav Šíma zpracovával především figurální témata. Mnoho jeho obrazů vyjadřuje krásy Benešovska a Vlašimska, např. Žně pod Chlumem, Blaník, Údolí Konopišťského potoka, Podzim na Konopišti apod. Po celý život publikoval články o výtvarném umění.
Ladislav Šíma se narodil 12. července 1885 v Praze.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesorů Vlaha Bukovace, Bohumíra Roubalíka a Františka Thiele. Byl známý především svými krajinami a figurálními malbami. Používal různé techniky malby.
Zemřel 12. května 1956 v Benešově u Prahy.