banner

PODZIMNÍ eAUKCE - UMĚNÍ, STAROŽITNOSTI, DESIGN

Online v 16:00

Výtvarné umění

Galerie a aukční dům Arthouse Hejtmánek vás srdečně zve k účasti v online aukci, která proběhne 27. října.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
80 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
1. čtvrtina 18. století | střední Evropa | ořech, ořechová kořenice | 217 x 137 x 55 cm | Unikátní barokní skříň s dynamickou zaoblenou spodní částí s kováním s celkem třemi šuplíky je ukázkou mimořádně kvalitního zpracování s působivou kresbou dřeva z ořechu a ořechové kořenice. Horní zakončení je členitě tvarované, podobné barokním architektonickým návrhům. Místy drobné poškození, k restaurování.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1920 | Olej, karton | 50,5 x 72 cm | Vpravo dole 'F. X. Procházka' | Krajinné motivy 'Na Cibulkách', Dům s kvetoucími bezy a studie kvetoucího terénu. Rozměry: 50,5 x 72 cm, 24 x 36,5 cm, 20,5 x 28,5 cm.
Item image
Konečná cena:
21 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Poslední třetina 18. století | Francie | zlacený bronz, alabastr, mramor, smalt, mosaz | 45 x 28 x 12 cm | Mimořádná ukázka francouzského bronzařského řemesla s dominující postavou putti na podstavě z alabastru. Na vršku a postranách alabastrové vázy se zlatými bronzovými květinami. Zasklený smaltový ciferník s arabskými číslicemi a elegantními prezicními zlacenými ručičkami, stroj k seřízení. Restaurováno.
Item image
Konečná cena:
10 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
70. léta 20. století | Francie | lakované dřevo, buk | 87 x 67 x 90 cm | Známá židle RED AND BLUE CHAIR z roku 1918 je barevnější variantou židle z roku 1917, je reakcí Rietveldova setkání s dílem Pieta Mondriana. Dřevo barvené a lakované. Výborný stav.
Item image
Konečná cena:
41 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
1. polovina 20. století | Olej, karton | 49 x 65 cm | Vpravo dole 'Panuška' | Panuška celoživotně lnul láskou k přírodě a prosté motivy z volné krajiny začal malovat již na pražské Akademii kolem roku 1893. Po dvou dekádách příklonu k symbolismu, z kterých vycházejí známé pohádkové a strašidelné výjevy se po roce 1920 opět soustředil na motivy z českého venkova. Z tohoto okruhu tvorby pochází i zde představená krajina se svěží uvolněnou barevností. Panuška je považován za nejoriginálnějšího žáka slavné Mařákovy školy, jenž v díle spojuje starší realistickou tradici s modernějšími impresionistickými postupy malby.
Item image
Konečná cena:
35 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
30. léta 20. století | Olej, překližka | 71 x 100 cm | Vpravo dole 'Jar. Šimůnek' | Působivá malba Prahy ve večerním světle od Jaroslava Šimůnka. K námětům Jaroslava Šimůnka patřily hlavně pražská zákoutí a trhy - všude mu jde především o vystižení zvláštní krásy Prahy, na Kouřimsku pak vytvořil řadu krajinomaleb.
Item image
Konečná cena:
6 500 Kč
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
Kolem 1925 | Sklo | 21 cm | Váza Loetz s motivem růže, vrstvené sklo zdobené leptem.
Item image
Konečná cena:
27 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
1. polovina 20. století | Olej, překližka | 90 x 73 cm | Vpravo dole 'L. Šíma' | Akademický malíř Ladislav Šíma zpracovával především figurální témata. Mnoho jeho obrazů vyjadřuje krásy Benešovska a Vlašimska, např. Žně pod Chlumem, Blaník, Údolí Konopišťského potoka, Podzim na Konopišti apod. Po celý život publikoval články o výtvarném umění.
Item image
Konečná cena:
14 000 Kč
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
1939 | Litografie, papír | 86 x 60 cm | Vpravo nahoře 'Gotsch' | Plakát k příležitosti vítězství Hermana Langa v Grand Prix Tripolis 1939 s vozem Mercedes - Benz W165. Dominance vozů německých značek v závodě začala italské pořadatele poněkud dopalovat, proto pro rok 1939 vypsali závod pouze pro „slabší“ třídu monopostů. Automobilka Mercedes – Benz však nezaváhala a v extrémně krátké době vyvinula nový model s označením W165, který regulím odpovídal a Herman Lang s vozem vyhrál.
Item image
Konečná cena:
26 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
20. - 30. léta 20. století | Olej, plátno | 74 x 100 cm | Vlevo dole 'Multrus' | Josef Multrus patřil mezi vynikající figuralisty. Maloval prostředí, které důvěrně znal - rodinné příslušníky, své okolí, krajiny a zátiší. Často volil tmavší barevné ladění, které zejména v zátiších doplňoval kontrastními barevnými prvky. Předložené historizující Zátiší s kachnou a zeleninou následuje trend žánrových kuchyňských zátiší, která se v umění objevují po celá staletí již od dob antiky.
Item image
Konečná cena:
80 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Kolem 1920 | Olej, karton | 39,5 x 50 cm | Vlevo dole 'Kaván' | Podzimní krajina s opodál stojícím stromem představuje harmonické dílo s typickým rukopisem Františka Kavána, autora četných zobrazení proměn české krajiny během střídání ročních období. Podzimní krajina patří do autorova klidnějšího období. Kaván pracuje ovlivněn studiem v krajinářském ateliéru Julia Mařáka, kam nastupuje roku 1889, žije velmi skromně a solitérně a v realistickém zobrazování krajiny nad svými spolužáky brzy vyniká. Pod vlivem skupiny kolem Moderní revue se v roce 1895 dočasně od realismu odklonil a přešel k symbolismu a dekadenci. Zezadu výstavní štítek z Hlinska 1941, č.94.