Poslední třetina 18. století
Francie
zlacený bronz, alabastr, mramor, smalt, mosaz
45 x 28 x 12 cm
Mimořádná ukázka francouzského bronzařského řemesla s dominující postavou putti na podstavě z alabastru. Na vršku a postranách alabastrové vázy se zlatými bronzovými květinami. Zasklený smaltový ciferník s arabskými číslicemi a elegantními prezicními zlacenými ručičkami, stroj k seřízení. Restaurováno.