Německo nebo USA, rok 1893 Olej na dřevě 24 x 16 cm Signováno vlevo nahoře s datací 1893 Celkový rozměr 32 x 24 cm Portrét dívky se zlatými náušnicemi, prstenem, perlovým náhrdelníkem a granátovou broží. Oblečenou v bílé halence s krajkou a širokým šátkem s modrými pruhy, modrou mašlí ve vlasech. Široký, klenutý, zlacený rám. Max Brödel narozený v Lipsku, působil v Baltimore v USA.